De beste manier om je blog te laten groeien? Dat kan op verschillende manieren, maar ik ben er achter gekomen dat twee zaken essentieel zijn.
De meeste lezers komen binnen op deze website via Google, Twitter en LinkedIn. De promotie van mijn blogs neem ik daarom altijd al serieus, maar mijn promotieschema kon inmiddels wel een opfrisbeurt gebruiken.
Ik ben er op de harde manier achter gekomen dat een goede planning noodzakelijk is voor het doen slagen van een blog. en daarom ben ik zo blij met CoSchedule.
CoSchedule voor planning en promotie
Sinds een maand maak ik gebruik van CoSchedule, een online drag & drop kalender waarin ik al mijn blogs en social media promotie plan.
De eerste 14 dagen heb ik de tool nog gratis getest, maar ik was al snel om.
Waarom ik graag betaal voor CoSchedule
1. De sleur & pleur functionaliteit
Het is fijn dat ik mijn blogs kan verschuiven over de agenda. Komt er even iets tussendoor? Dan schuif je de blog eenvoudig naar de volgende dag.
Maar niet alleen je blogs staan in de kalender. Ook de social media updates waarmee je de artikelen promoot.
2. Direct de promotie inplannen
Een jaar geleden zag mijn promotieschema er als volgt uit:
- Blogartikel geschreven.
- Tweet versturen.
- Op Facebook delen.
- Op LinkedIn posten.
Simpel. Te simpel.
Tegenwoordig gebruik ik het publicatieschema dat CoSchedule zelf ook inzet.
In CoSchedule kan ik deze updates direct inplannen na het schrijven van een blog. Zo weet ik zeker dat ik de blog bij publicatie voldoende promoot.
3. Inzicht in de resultaten
In CoSchedule krijg ik direct inzicht in de resultaten van de promotie. Zo krijg ik in een duidelijk overzicht te zien waar het artikel het best gedeeld wordt. Erg handig, want daar kan ik mijn promotieschema mee optimaliseren.
Zo weet ik bijvoorbeeld dat mijn artikel over onbetrouwbare koffie infographics goed gescoord heeft op LinkedIn. Op Facebook en Twitter deed het artikel minder dan verwacht. Daar kan ik iets mee.
4. Ik kan taken aan een blog hangen
Aan elke blog hang ik de taak dat ik de blog na een maand verder optimaliseer en dat ik dan opnieuw social media updates in moet plannen.
Op deze manier kan ik ook taken uitbesteden. Nadat ik de blog heb geschreven, kan ik iemand anders de taak toekennen om de social media updates in te plannen.
5. Ik hoef WordPress niet te verlaten
CoSchedule is in te zetten als web applicatie, maar met de plugin kun je CoSchedule ook gewoon vanuit WordPress gebruiken. Onder jouw blogpost kun je direct de social media updates inplannen. En zo hoef je je favoriete blogplatform niet te verlaten.
6. Je kunt meerdere blogs beheren
Ook erg handig: Je kunt in CoSchedule meerdere blogs beheren. Zo krijg je één overzicht van alle WordPress blogs en social media updates. Op dit moment beheer ik alleen Afrit 22 met de tool, maar in de toekomst voeg ik er zeker meer blogs aan toe.
7. CoSchedule deelt actief kennis
De mensen achter CoSchedule weten waar ze het over hebben. Ze delen regelmatig hun kennis op de CoSchedule blog. Zeker de moeite waard om te volgen!
Waarom zou je CoSchedule niet gebruiken?
De enige reden die ik kan bedenken is de prijs. De eerste 14 dagen kun je CoSchedule gratis uitproberen, maar na die periode betaal je zo’n €7,50 per maand of €75 per jaar. En dat per blog.
Persoonlijk vind ik het de moeite waard. Het bespaard me veel tijd. Als je klant wordt krijg je een mooi notitieboekje thuisgestuurd waarin je je blog ideeën bij kunt houden.
@mbloksma You’re welcome! Have fun jotting down #blog ideas.
~Krista
— CoSchedule App (@CoSchedule) 25 juli 2014
Ben je op zoek naar een gratis alternatief? Dan kan ik je de WordPress plugin Editorial Calendar in combinatie met Hootsuite aanraden.
11 Comments on “CoSchedule: de perfecte tool voor het Plannen en Promoten van jouw blogs”
RT @mbloksma: CoSchedule: de perfecte tool voor het Plannen en Promoten van jouw blogs http://t.co/CU241qGPyP http://t.co/Yk5fGMu9Hi
RT @mbloksma: Op zoek naar de perfecte tool voor blog planning en promotie? @CoSchedule http://t.co/CU241qGPyP
CoSchedule: de perfecte tool voor blog planning en promotie http://t.co/CU241qGPyP
CoSchedule: de perfecte tool voor het Plannen en Promoten van jouw blogs http://t.co/Lhc4UH2R6k via @mbloksma
Thank you for the great reviewCoSchedule! I am so happy to hear that it is working so well for you. Thank you for sharing your experience
@CarinaJonker moet je zeker doen! Heb ook een blog over @CoSchedule geschreven: http://t.co/oDvroN3flG
Pingback: 30 blogposts in 30 minuten - Bloggers Network
ik snap nog steeds niet precies hoe dat me blog instauto.nl zou kunnen verbeteren..
sorry ben hier nieuw in ..
david instauto laatste post: Fisker Karma
Pingback: Beheer je blog in Evernote met CoSchedule
Ziet er inderdaad zeer handig uit, maar om hier een vast bedrag per maand voor te betalen.. Vind ik toch een beetje vervelend aangezien ik er nog geen inkomsten uit haal.
Groet, Fred
Mammoetmarketing laatste post: Webshops
Prima tips.